Rasedate refleksoloogia

Refleksoloogia on turvaline ja kasulik raviviis, mis on abiks raseduse füüsilise ja psüühilise kohanemise perioodil. Esimese kolme raseduskuu jooksul on kõige parem pöörduda refleksoloogia saamiseks asjadundja poole või hoopis loobuda, kuna sel perioodil tehtav refleksoloogia peab olema õrn ja lõõgastav.

Normaalselt kulgeva raseduse kooral on refleksoloogia ideaalne teraapia raseduse kergemate vaevuste leevendamiseks. Refleksoloogia mõjub hästi rasedale ega kahjusta  kasvavat loodet.

Refleksoloogia aitab:

hommikuse iivelduse korral

vabaneda pingest

olla kehaliselt ja hingeliselt tasakaalus

parandada seedimist

tagada emale ja lootele parema varustuse toitainetega

Refleksoloogia seanss rasedale kestab pool tundi

Massaaž raseduse ajal

Rasedus on naisele suurte kehaliste ja emotsionaalsete muutuste aeg ning on oluline leida aega enda ja oma keha eest hoolitsemiseks.Massaaž on rahustav ja kasutoov ka sünnieelsel perioodil, kuid arvestades tekkida võivavaid komplikatsioone peaks selle näidustatuse kohta pereaarsilt või oma naistearstilt nõu küsima.

Kui rasedus kulgeb ladusalt, aitab massaaž kahandada iiveldust, vähendada rasedusarme, võidelda vedelikupeetusega ja leevendada stressi. Samuti aitab massaaž vähendada liigeste lisaraskuse kandmisest põhjustatud pinguldust.